Služby v kanceláři družstva

Služby v kanceláři BD jsou již zase v normálním režimu. Tedy každou první středu v měsíci od 19.00 - 20.00.

Chybné vyúčtování vody ze strany Techemu

Omlouváme se komplikace, ze strany Techemu byl poslán špatný odečet vody. Opravu vyúčtování již řešíme. Nové vyúčtování by mylo mít hotové do konce měsíce března.

Nové slovenské programy DBV-T2

Dne 2.6.2020 byla provedena oprava a výměna antény STA. Nyní je možné chytnout v DBV-T2 vysílání i slovenské stanice, které doposud chyběly. Bude nutné však přeladit Vaše set top boxy nebo televize. Datem 29.7.2020 bude pro oblast jižní Morava definitivně ukončení vysílání v DBV-T2. Další přeladění stanic Nova a Prima bude v měšíci září.
 

Důležité informace o stavu STA

Protože se množí dotazy lidí, jestli je naše společná televizní anténá připravená na DBV-T2 vysílání, tak odpoveď zní: Ano, je připravena. Naše STA je již funguje i pro pozemní DBV-T2 vysílání. Takže můžete již přeladit své televize a naladit stanice. Pokud Vaše televize není připravena na DBV-T2 vysílání, nezbývá než zakoupit kompatibilní set top box nebo novou televizi. Vypnutí vysílání v pásmu DBV-T se předpokládá v červnu 2020.

 

Dne 15.3.2018 proběhla větší oprava STA. Byl vyměněn zesilovač a lze naladit nové kanály. Můžete si proladit televize.

 

V lednu 2018 byl vyměněn zesilovač na STA a přidán nový multiplex na. Můžete si proladit televize na nové kanály (SD kvalita).

 

Ukončení vysílání některých slovenských stanic

Od 1.1.2017 došlo k ukončení vysílání slovenských stanic Markíza, Doma a JOJ. Důvodem ukončení vysílání na území České republiky, je rozhodnutí jejich poskytovatelů, které platí bez vyjímky pro všechny operátory. Pokud má někdo kabelovou televizi, dopis je ke stažení ZDE.

 

Při prodeji bytu musí do předávacího protokolu k bytu zapsán kromě stavu vody, elektřiny a plynu i stav počitadel z měřičů tepla, které jsou umístěny na radiátorech.

 

Dopis starosty Kyjova - odpověď předsedovi představentva BD Za stadionem ke stažení ZDE

Dopis předsedy představenstva BD Za stadionem, ohledně rekonstrukce teplovodů a kanalizací starostovi ke stažení ZDE

 

Popis elektronických indikátorů topných nákladů s rádiovým přenosem umístěných na radiátorech si můžete stáhnout ZDE

 

Dne 26. 9. 2014 byla provedena revize hydrantů a hasících přístrojů. Kontrolu provedla firma Bábík, spol. s r.o.

 

V průběhu měsíce června 2014, byly pracovníky firmy Techem postupně ve všech bytech u jednotlivých SVJ pod správou BD Za stadionem, nainstalovány měřiče spotřeby tepla. Tím byla splněna podmínka, kterou ukládá níže uvedený zákon o hospodaření energií.

 

Podle zákona č. 318/2012 Sb., kterým se mění zákon č. 406/2000 Sb. o hospodaření energií ve znění pozdějších předpisů, vyplývá povinnost instalace měřidel spotřeby tepla na radiátory v jednotlivých bytech, viz paragraf 7, odst. 4, písmeno a.

Účinnost tohoto zákona je od 1. ledna 2013 a tato povinnost musí být splněna do 2 let od nabytí účinnosti zákona.

Celý dokument je ke stažení zde

 

Informace o průkazu energetické náročnosti : https://www.prukaznadum.cz/

 

Dne 21.12. 2012 byly na STA nainstalovány nové TV programy, které je možné naladit na 46. kanálu.

Dne 26.9.2012 byla provedena pravidelná protipožární kontrola hydrantů a hasicích přístrojů firmou Bábík, spol. s r.o. Zápisy pro jednotlivá Společenství  jsou uložena v kanceláři družstva.

Dne 24. 9. 2012 byly zakoupeny chybějící lapače listí a následně byly instalovány na všechny střechy bytových domů. Samotná instalace byla provedena technikem družstva.

Soukromé satelitní antény
Doporučujeme výborům společenství, aby pečlivě zvážili, zda povolí instalace satelitních antén jednotlivcům na střechu domu. Touto instalací dochází k poškození komínů a v některých případech může dojít i k poškození střešní folie. Pokud pak následně dochází k opravám, tak se úhrada provádí z fondu dlouhodobé zálohy a do tohoto fondu přispívají všichni. Tedy zkráceně, opravy zaplatí i ten, kdo střechu nepoškodil.


Kontrola a čištění spalinové cesty
V průběhu měsíce října 2011 probíhala v jednotlivých domech kontrola spalinových cest. Kontrolu prováděl pan Bačík Zdeněk, držitel živnostenského oprávnění v oboru kominictví podle Nařízení vlády 91/2010 Sb. Kontrola byla prováděna v bytech a bylo zjištěno velké množství závad. Zprávu o kontrole spalinové cesty obdržel každý majitel bytu a kopie jsou uloženy v kanceláři Bytového družstva.
Každý, kdo si nechá vyměnit starý průtokový ohřívač za nový nebo za nový plynový bojler, musí si nechat také vyvložkovat komín, viz ČSN 734201 a nechat si vyhotovit revizní zprávu revizním technikem. Neplést si revizní zprávu a zprávu o kontrole spalinové cesty.